چي بخريد

sharj

چي بخريد

آپلود عکس | آپلود فایل

آرشیو سایت
دى ۱۳۹۷
درباره ما
پیوندهای روزانه
بهترین کودک
دانلود آموزش زبان نصرت
لينكي ثبت نشده است
امکانات جانبی
تبلیغات

ساخت وبلاگ

رضا عطاران بازيگر، كارگردان، فيلم‌نامه نويس و تدوين‌گر ايراني است كه خيلي‌ها بازي او را از سريال ساعت خوش به ياد دارند. او بعدها با بازي در فيلم‌هاي كمدي و گاها جدي محبوبيت زيادي نزد مردم يافت و هنوز هم جزء مردمي‌ترين هنرمندان شناخته شده است.

 

خلاصه زندگي‌نامه رضا عطاران :

 

رضا عطاران بازيگر و كارگردان پرآوازه ايراني است كه در مورخ ۲۰ ارديبهشت سال ۱۳۴۷ متولد شده است. عطاران كه از ديرباز به ايفاي نقش‌هاي كمدي سينماي ايران نزد عام و خاص شهرت يافته، جزء برترين كمدين‌هاي ايراني نيز شناخته شده است.

 

بيوگرافي رضا عطاران

دوران تلخ كودكي :

 

اصالت رضا عطاران به شهر مشهد بازمي‌گردد. او در يكي از اصيل‌ترين محله‌هاي شهر مشهد مقدس به نام فلكه ضد جزء بخش كاخك متولد شده است.

عطاران فرزند سوم يك خانواده گرم و صميمي شش نفره بوده كه دو خواهر بزرگتر و يك برادر كوچكتر هم دارد.

حادثه ناگوار زلزله كاخك كودكي رضا عطاران را تا مدت‌ها تلخ كرد. از دست دادن مادر طي زلزله كاخك دوران كودكي عطاران را تحت تاثير قرار داد. مادر عطاران پس از چند ماه بعد تولد او فوت شد.

 

دانلود فيلم هزارپا با لينك مستقيم و كيفيت بالا

 

نوجواني و شروع تئاتر :

 

رضا عطاران از دوران نوجواني و ۱۳ سالگي تئاتر را با مرحوم استاد حسن حامد آغاز كرد. بيشتر كارهاي تئاتر وي آثار جدي و غيركمدي بودند. همكاري رضا عطاران با مرحوم استاد حسن حامد تا ۱۱ سال بعد و زمان مرگ ايشان ادامه يافت.

 

دوران تحصيل و مهاجرت به تهران :

 

رضا عطاران ديپلم خود را در رشته اقتصاد و در شهر مشهد گرفت. پس از آن به تهران مهاجرت كرد و در دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران رشته طراحي صنعتي خواند. و عليرغم رشته تحصيلي در دانشگاه و از روي علاقه به عرصه بازيگري و كارگرداني پيوست.

 

اولين كار تلويزيوني :

 

رضا عطاران نخستين كار تلويزيوني خود را با سريال بيداران به كارگرداني اصغر عبداللهي و در سال ۱۳۶۹ آغاز كرد. اما اين كار چندان ديده نشد و بيشتر مردم او را با مجموعه ساعت خوش به كارگرداني مهران مديري شناختند.

 

نحوه آشنايي رضا عطاران با مهران مديري :

 

بينندگان كارهاي تلويزيوني و تماشاگران آثار سينمايي احتمالا قيافه مغموم مهران مديري در تئاتر هملت كه سال ۱۳۶۹ اجرا مي‌شد را به خاطر نياورند.

نحوه آشنايي رضا عطاران در روزهاي سال ۱۳۶۹ با مهران مديري در تئاتر هملت شكل گرفت و گره دوستي آن‌ها پس از دعوت همكاري مهران مديري براي مجموعه‌هاي تلويزيوني آينده‌اش محكم‌تر شد.

 

رضا عطاران و مهران مديري

 

پس از گذشت چند سال، مهران مديري از رضا عطاران درخواست همكاري كرد تا در مجموعه طنز پرواز ۵۷ (سال ۱۳۷۲) بازي كند. اگرچه اين كار جزء جدي‌ترين كارهاي تلويزيوني رضا عطاران محسوب مي‌شد اما ديده شدن او با مجموعه ساعت خوش (سال ۱۳۷۲) شكل گرفت.

اگرچه مجموعه ساعت خوش داراي بازيگران اصلي‌تري نظير مرحوم داوود اسدي، ارژنگ اميرفضلي و خود مهران مديري بود اما تعداد بازيگران آن نسبت به ساير مجموعه‌ها بيشتر مي‌شد. مهران مديري كه براي ايفاي نقش در مجموعه ساعت خوش از ۷۰ نفر تست بازيگري گرفته بود، با يادآوري رضا عطاران از او خواست به گروه بپيوندد. رضا عطاران به همراه نادر سليماني، رضا شفيعي جم، سعيد آقاخاني، نصرالله رادش و… در اين مجموعه بازي كرد و ديده شد.

 

ممنوع‌الكاري بي‌دليل، ازدواج و كار پشت زامياد آبي :

 

مجموعه ساعت خوش كه براي تمام بازيگران اين سريال پرآوازه دهه هفتادي دوران اوج بازيگري به شمار مي‌رفت، باعث ممنوع‌الكاري بي‌دليل رضا عطاران و ساير بازيگران شد.رضا عطاران در جايي گفته است: در دوراني كه بسياري از كارگردانان فرهيخته نظير بيضايي، مهرجويي، افخمي و… براي شروع كار ديگر با ما تماس مي‌گرفتند ما بي‌دليل ممنوع‌الكار شده بوديم.

رضا عطاران يكي از خوش‌شانس‌هاي ممنوع‌الكار محسوب مي‌شد؛ زيرا ميان ارژنگ اميرفضلي و مهران مديري كه دوران ممنوع‌الكاري‌شان سه سال به طول انجاميد، تنها يك سال و نيم از كار عقب ماند.رضا عطاران دو سه هفته پس از ممنوع‌الكار شدن تصميم به ازدواج گرفت. او با فريده فرامرزي، بازيگر قديمي آن سال‌ها ازدواج كرد.

 

رضا عطاران و همسرش فريده فرامرزي

 

رضا عطاران در سال و ماه‌هاي ممنوع‌التصويري خود دوران سختي را گذراند. او با فردي دفتر پخش موادغذايي زد و ساده‌ترين موادغذايي را پشت زامياد آبي رنگ دم در خانه‌ها مي‌برد و تحويل مي‌داد.كاري كه به گفته خودش هيچ ارتباطي با او و علاقه‌اش در زمينه كاري نداشت!

 

 آغاز به كار دوباره :

 

او پس از طي كردن دوران ممنوع‌التصويري نخستين كار خود را با فيلمي به نام كليد ازدواج (سال ۱۳۷۳) شروع كرد. پس از آن در بسياري از سريال‌هاي موفق دهه هفتادي به عنوان بازيگر، نويسنده و كارگردان حضور يافت.

 

معرفي سريال‌هاي دهه هفتادي و هشتادي :

 

رضا عطاران با سريال ادامه‌دار سيب خنده (سال ۱۳۷۶ تا سال ۱۳۸۲) دوباره وارد تلويزيون شد. سپس در اواسط سال ۱۳۷۷ مجموعه مجيد دلبندم را به همراهي مجيد صالحي و يوسف تيموري ارائه داد. همچنين مجموعه قطار ابدي (سال ۱۳۷۹) را عرضه نمود.از سري مجموعه‌هاي دهه هشتاد او بايد به مجموعه اقاقيا (سال ۱۳۸۲)، مجموعه متهم گريخت (سال ۱۳۸۴)، مجموعه ترش و شيرين (سال ۱۳۸۶) و مجموعه بزنگاه (سال ۱۳۸۷) اشاره كرد.

در اين ميان، رضا عطاران مجموعه‌هاي قطار ابدي، مجموعه خانه به دوش و مجموعه بزنگاه را كارگرداني كرده است.مي‌توان به جرات گفت سريال‌هاي رضا عطاران جزء پرمخاطب‌ترين سريال‌هاي طنز ايراني هستند كه همچنان با تكرار پخش آن‌ها از شبكه‌هاي مختلف بارها ديده مي‌شوند.

 

خوانندگي رضا عطاران :

 

رضا عطاران پس از سريال اقاقيا به كمك يوسف تيموري و چندين نفر ديگر گروه موسيقي دمپايي را تاسيس كرد اما فعاليت آن‌ها پايدار نماند.

 

معرفي آثار سينمايي (به ترتيب سال) :

 

نخستين اثر سينمايي ديده شده رضا عطاران در فيلم هوو (سال ۱۳۸۴) بود. پس از آن به بازيگري در فيلم كلاهي براي باران (سال ۱۳۸۵) پرداخت. وي همچنان با عليرضا داوونژاد همكاري كرد و در سال ۱۳۸۶ فيلم تيغ زن را بازي كرد.

ديگر آثار رضا عطاران :

قرنطينه (سال ۱۳۸۶)

خروس جنگي (سال ۱۳۸۶)

هفت و پنج دقيقه (سال ۱۳۸۷)

صندلي خالي (سال ۱۳۸۷)

آقاي هفت رنگ (سال ۱۳۸۷)

نيش زنبور (سال ۱۳۸۸)

از ما بهترون (سال ۱۳۸۸)

بعد از ظهر سگي سگي (سال ۱۳۸۸)

ورود آقايان ممنوع (سال ۱۳۸۹)

هرچي خدا بخواد (سال ۱۳۸۹)

اخلاقتُ خوب كن (سال ۱۳۸۹)

سه درجه تب (سال ۱۳۸۹) مي‌باشند.

در حالي كه سال ۱۳۸۹ قرار بود رضا عطاران در فيلم خيابان‌هاي آرام به كارگرداني كمال تبريزي بازي كند، نقش خود را به حسن معجوني سپرد. و همچنين از بازي در فيلم ضدگلوله سال ۱۳۹۰ به دليل تداخل فيلمبرداري با فيلم خوابم مي‌آد انصراف داد.

همكاري رضا عطاران و عبدالرضا كاهاني جزء توافق‌هاي سينمايي موفق در طول سال‌هاي ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۶ بوده است. نخستين همكاري عطاران با كاهاني در فيلم اسب حيوان نجيبي است (سال ۱۳۸۹) محسوب مي‌شد. سپس عطاران در فيلم‌هاي بي‌خود و بي‌جهت (سال ۱۳۹۰)، استراحت مطلق (سال ۱۳۹۳) و ما شما را دوست داريم خانم يايا (سال ۱۳۹۶) به ايفاي نقش پرداخت.

در اين ميان از اثار ديگر عطاران بايد به خوابم مي‌آد (سال ۱۳۹۰)، چه خوبه برگشتي (۱۳۹۱)، دهليز (۱۳۹۱)، طبقه هساث (۱۳۹۲)، رد كارپت (سال ۱۳۹۲)، كلاشينكف (سال ۱۳۹۲)، نهنگ عنبر (سال ۱۳۹۳)، گينس (۱۳۹۳)، من سالوادور نيستم (سال ۱۳۹۴)، دراكولا (سال ۱۳۹۴)، آبنبات چوبي (سال ۱۳۹۴)، نهنگ عنبر ۲: سلكشن رويا (سال ۱۳۹۵)، هزارپا (۱۳۹۶) و مصادره (سال ۱۳۹۶) اشاره نمود.

 

كارگرداني نخستين اثر سينمايي :

 

فيلم سينمايي “خوابم مي‌آد” نخستين اثر سينمايي رضا عطاران به عنوان كارگردان محسوب مي‌شود كه بازخورد مثبتي هم از سوي مخاطبان و منتقدان دريافت كرد.

 

رضا عطاران و فيلم خوابم مياد

حواشي جنجالي فيلم طبقه هساث :

 

فيلم “طبقه هساث” جزء پرحاشيه‌ترين فيلم‌هاي عطاران به شمار مي‌رود. او در سي و دومين جشنواره فيلم فجر برگزار شده در سال ۱۳۹۳ براي بازي در اين فيلم برنده سيمرغ بلورين بهترين بازيگر مرد شد.

 

بيوگرافي رضا عطاران

 

اگرچه اين جايزه به اتفاق آرا متعلق به نويد محمدزاده بازيگر فيلم عصباني نيستم بود اما جايزه به دست عطاران رسيد. عطاران ۴ روز پس از دريافت جايزه هنوز بر اين باور بود كه جايزه متعلق به محمدزاده است.

رضا عطاران در نشست برگزاري فيلم طبقه هساث عنوان كرده كرد: “براي خنداندن مردم حاضرم حتي شلوارم را پائين بكشم!” اين صحبت عطاران مورد نقد بسياري از سينمايي‌ها قرار گرفت و بازخوردهاي منفي داشت. با اين حال عطاران پس از آن در برنامه نوروزي و مصاحبه با احساس عليخاني اذعان داشت تمام اتفاقات سوءتفاهم بوده است.

 

اصلاحيه وزارت ارشاد براي فيلم استراحت مطلق :

 

فيلم استراحت مطلق به دليل تماس بدني رضا عطاران و فريده فرامرزي همسرش از سوي وزارت ارشاد اصلاحيه خورد اما فيلم به دليل كوتاهي وقت اصلاح نشد.

بيوگرافي رضا عطاران

سودآورترين مرد گيشه سينماي ايران :

 

رضا عطاران با ايفاي نقش در فيلم‌هاي طبقه هساث، رد كارپت و كلاشينكف توانست با كسب سود ۱٫۶ ميليارد تومان سودآورترين بازيگر مرد سينماي ايران شود.علاوه بر اين، با بيشترين ميزان فروش فيلم هزارپا كه نخستين فيلم ۳۰ ميلياردي ايران شناخته شد، اين عنوان را همچنان حفظ كرد.

 

زندگي شخصي عطاران :

 

پدر رضا عطاران يكي از مخالفان سرسخت وي محسوب مي‌شد اما بعدها با ديدن شوق بازيگري رضا قانع شد.رضا عطاران از آن دسته سينماگراني است كه چندان حال و حوصله كتاب خواندن را ندارد. وي بر اين باور است كه در سن و سال او حس و حوصله مطالعه نيست! 

رضا عطاران در شبكه‌هاي اجتماعي فعاليت ندارد. او اصلا به تكنولوژي اعتقادي هم ندارد.رضا عطاران به سيگار كشيدن علاقه زيادي دارد. عطاران تنها يكبار تلاش كرد تا سيگار كشيدن را ترك كند اما پس از دو سال نتوانست آن را كلا كنار بگذارد. او عاشق سيگار بهمن است!

رضا عطاران چندان علاقه‌اي به ماشين ندارد. در طول زندگي‌اش ۴ يا ۵ ماشين داشته كه پس از مدتي آن‌ها را فروخته است. عطاران در جايي گفته اينطوري مي‌تواند بيشتر با مردم باشد!

عطاران با همسر گياه‌خوارش رژيم گياه‌خواري را شروع كرده است. او ترجيح مي‌دهد به اين رژيم وفادار باشد. زيرا بر اين باور است كه احساس كسلي او با گياه‌خواري برطرف مي‌شود و وزن خود را متعادل نگه مي‌دارد.يكي از تصميمات مهم رضا عطاران و همسرش فريده فرامرزي بچه‌دار نشدن بوده است. آن‌ها پس از ۲۴ سال زندگي مشترك همچنان درباره اين تصميمشان مصمم هستند. اگرچه بچه‌هاي مردم را دوست دارند اما ترجيحشان به نبودن بچه است تا بودن آن!

اعتقاد رضا عطاران به “هرچه پيش آيد، خوش آيد!” است. او در جايي گفته حتي در يك دستشويي يك متري هم مي‌تواند خوشبخت باشد!

عطاران به هنرهاي ديگري نظير نقاشي و خطاطي علاقه دارد. و از آنجا كه فوتبالي است جزء بنيان‌گذاران تيم هنرمندان بوده است.رضا عطاران علاقه مفرطي به كلاه دارد. او در جايي گفته از زماني كه به ياد دارم كلاه را داشته‌ام تا آنكه مجبور شدم به خاطر ريزش مو كلاه بگذارم.

 

منبع : فرديس فيلم


مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
ليست صفحات

ساخت وبلاگ

جستجوگر پیشرفته سایتدر اين وبلاگ
در كل اينترنت
آمار

کاربران آنلاین کاربران آنلاین : 1 نفر
آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 5
بازدید دیروز بازدید دیروز : 2
بازدید کلی بازدید کلی : 45
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
ورود کاربر

نام کاربری :
پسورد :

عضويت سريع
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
نظرسنجي
تبادل لینک هوشمند
لینک :
خبرنامه
براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود
عضویت لغو عضویت